• CypDes Factory
    İki kız kardeş olan Saadet Gürani Menteş ve Selma Gürani tarafından 2011 yılında reklam ajansı olarak kurulan Cypdes Factory Advertising, adanın en iyi reklam ajansı olmaya adaydır. Her türlü logo tasarımı, kurumsal kimlik, gazete ilanı ve reklamları, ambalaj tasarımı, tabela ve tüm yönlendirmeler, promosyon ürünleri, medya planlama hizmetlerinin yanında, 1995 yılında kurulan; en fazla okunan, en fazla satılan ve en eski dergi olma ünvanını elinde bulunduran Alım Satım Dergisi de bu ajans bünyesinde piyasaya sürülmektedir. Yay-Sat raporlarına göre adamızda Türkiye dergileri de dahil olmak üzere en çok satılan ve okunan dergi olan Alım Satım Dergisi, iki dergi birarada olarak yayınlanmaktadır ve içerisinde: 0km araçlar, 2. el araçlar, tarım ve el aletleri, avcılık ve deniz malzemeleri, modifiye ve yedek parça, teknoloji, emlak, mobilya, dekorasyon, beyaz eşya, küçük ev aletleri, moda, magazin ve daha fazlasını barındırmaktadır. Bunun yanında röpörtajlar ve özel haberleriyle Alım Satım Dergisi Kıbrıs'ın 15 yıldır vazgeçilmezidir. 8 kişilik bir grup olan bu ajans bünyesinde 3 grafiker, 5 Satış ve Pazarlamacı yer alır.
  • Saadet Gürani Menteş ( Direktör )
    1980 Kıbrıs doğumlu Saadet Gürani Menteş, Doğu Akdeniz Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Edebiyat Bölümünden Tütkolog olark mezun olduktan sonra Namık Kemal Lisesi, Güvercinlik İlkokulu, Canbulat İlkokulu, Polat Paşa İlkokulu, Maarif Anaokulu gibi birçok eğitim kurumunda geçici öğretmen olarak görev aldı. Bir dönem bir sigorta şirketinde müşteri temsilcisi olarak görev yaptıktan sonra yaklaşık altı sene önce satış ve pazarlama elamanı olarak Alım Satım Dergisi'nde göreve başladı. Öncelikl Extra Home sorumlusu, daha sonra da genel yayın kordinatörü olarak göreve devam ederken, 2011 yılında dergiyi de satın alarak, kız kardeşiyle (Selma Gürani) birlikte kurdukları Cypdes Factory Advertising adlı şirketle beraber, çalışma hayatına devam ediyor.

    Dergi yönetiminin yanısıra satış ve pazarlamasıyla da ilgilenen Saadet Menteş Satış / Pazarlama; İnsan kaynakları konularında katıldığı kurslar ve sertifikaları da bulunur.
  • Selma Gürani (Grafik Tasarımcı / Art Direktör )
    1988 Kıbrıs doğumlu Selma Gürani, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olduktan sonra Eskişehirdeki Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünü kazanır.. Bir sene TEI of Athens Üniversitesinde Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünde misafir öğrenci olarak yurtdışı eğitimini tamamlar. Atinada kendini illustürasyorn alanında geliştiren Selma, geri döndüğünde Anadolu Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümünü 3.lük ile tamamlayarak mezun olur. Üniversite yaşamı sırasında çeşitli yerlerde stajlar yaparak, birçok ülkede workshoplara katılarak bilgisini genişletir. Daha sonra 2010 yılında kızkardeşi Saadet Gürani Menteş ile Cypdes Factory Adventising’nin kurucu ortağı ve Art direktörü olarak iş hayatına başlar.

© Copyright 2010 - 2013 www.AlimSatimDergisi.com & www.CypDes.com - CypDes Factory Ltd.
Web Tasarım & Geliştirme Hayal Tasarım Fabrikası