Kombos Innovation Center Açıldı.


Yayınlanma Tarihi: 10/07/2019Kuzey Kıbrıs Otomotiv sektöründe lider firma Kombos Otomotiv standartları yükseltiyor.
21 Haziran Cuma günü Kombos Innovation Center ‘in resmi açılışı, tüm müşterilerinin, tedarikçilerinin, çözüm ortaklarının ve Mercedes- Benz yetkililerinin katılımı ile gerçekleşiyor.
Resmi açılış öncesi Sayın Bakanlarımız, Değerli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyelerimize ve Değerli Basın Mensuplarına 15 Haziran Cumartesi günü sabah kahvaltısı eşliğinde ön tanıtım ve basın toplantısı gerçekleştirildi.
Ülke ekonomisine, istihdama, işbirliği içinde olduğu sektörlere ve girişimci ruhlu insanımıza destek verecek şekilde tasarlanan işletme anlayışı ve yenilikçi ruhu ile şirket, otomotiv sektöründeki en önemli ve en meşakkatli yatırım olan eğitim için de çalışmalarını başlatmış.
Kombos Innovation Center’de devreye girmesi planlanan eğitim birimi Otomotiv sektöründeki insan kaynağı problemini temelden ortadan kaldırmayı hedefliyor. Satş sonrası, satış, kaporta, boya, elektronik, yedek parça ve müşteri danışmanlığı konularında, uluslararası standartlarda eğitim imkanı, birçok gencimiz için fırsat olurken, ayni zamanda da ülke şartlarında yetişmiş eleman sorununa da kalıcı çözüm getirecek. Bu eğitimler sertifikasyon programı şeklinde devam edecek ve ilerleyen zamanda ülkemizde bir referans olacaktır.
Sn. Serhan Kombos yaptığı açıklamada, müşteri memnuniyeti ve hak edilen hizmet kalitesi için yapılan bu yatırımın gerek standartlar, gerekse boyut olarak tüm Kıbrıs’ta bir ilk olduğunu ve hatta yurt dışında çok daha kalabalık nüfuslarda bile bu ölçekte satış sonrası yatırımının az bulunduğunu vurguladı. .Ayrıca müşterilerilerin münferit, filo ve ticari olarak 3 gruba ayrıldığını belirtirken, özellikle filo ve ticari olarak kullanılan araçların bakım ve onarım saatlerini çok dikkatli ve işletmeleri aksatmaycak şekilde planlaycaklarının altını çizdi.
Proje üzerinde 2015 yılından itibaren çalışıldığını, bu kapsamda sigorta şirketlerine yönelik teknoloji ve tamir standartları ile ilgili bir konferans düzenlendiğini öğreniyoruz. Bu konferansta Almanya’dan gelen uzman kişilerce uygulamalı eğitimler ve atölye çalışmaları yapılmış. KKTC genelindeki tüm sigorta şirketi yöneticileri ve hasar expertleri katılarak, fayda sağlanmaya çalışıldığı özetlenmiştir.
Kombos Otomotiv ayni zamanda meslek liselerimiz ile yoğun bir işbirliği başlatılarak, her yıl öğrenci eğitimine ve teknoloji yatırımına artarak katkı koymaya çalışılmıştır.
Kombos Innovation Center Kuzey Kıbrıs ‘ta otomotiv ile ilgili araştırmacı ve yenilikçi her türlü proje için ev sahipliği yapmaya uygun bir mimari ve altyapı ile dikkat çekiyor. İsminden de anlaşılacağı gibi, firma bu konuda çalışma ortamı, atölye imkanı ve finansal destek ile yaratıcılıkta öncülük için 21 Haziran’da kapılarını açıyor. Arazinin ihtiyaca göre şekillenmesi için, her metrekare dikkatle ve özenle tasarlanarak inşa edilmiş, yağmur sularının toplanması ve tekrar kullanılması için yatırım yapılmış, güneş enerjisi ile ilgili çalışmaları da devam etmektedir.
İlk etapta yaklaşık 70 kişilik personeli ile hizmete girecek olan yatırım, kısa sürede ihtiyacı karşılamak için artırılacak ve bulunduğu bölgede de iş imkanları yaratmaya devam edecektir.
Yatırımda sektörde ilk defa kullanılan teknolojiler de dikkat çekiyor.
Kapalı devre boya atölyesi ile, dış etkenlerden tamamı ile arınmış bir ortamda, fabrika standartlarında boya yapılacağını öğreniyoruz. Ayni zamanda hasar tespitlerin elektronik ortamda süratle maliyetlendirilebileceği sistemler dikkat çekiyor. Tamir sürelerinin kısalması için en yeni ekipmanlar ve en süratli cihazlar ile hizmet verilecek olması da çok önemli.
Kombos Innovation Center ‘de 15 Haziran Cumartesi sabah saat 10’da basın lansmanı ve kahvaltı toplantısı düzenlenmiştir. Basın ile yatırımın detayları ve fiziki imkanları paylaşıldı.
Basın Toplantısında aynı zamanda 21 Haziran Cuma akşamı gerçekleştirilecek olan Mercedes- Fiat- Jeep araç çekilişleri ile ilgili de detaylı bilgi verilerek katılım şartları ve kazanım şartları ile ilgili açıklamalar yapıldı.
21 Haziran Cuma akşamı saat 20.00 de tüm bilet hakkı olan ve bilet alan müşterilerimizin, kazanma şansını yakalamak için geceye araç orijinal koçan ve biletleri ile birlikte bizzat katılmaları gerektiği vurgulanmıştır.